EVROPSKA NEDELJA PROGRAMIRANJA 2019

19. oktobar 2019. - Galerija fotografija

Nedelja iza nas posvećena je obeležavanju i promociji Evropske nedelje kodiranja nizom aktivnosti sa učenicima od III do VIII razreda. EU nedelja programiranja je samonikla inicijativa koja ima za cilj da približi programiranje i digitalnu pismenost svima na zabavan i zanimljiv način. Učenje programiranja nam pomaže da bolje shvatimo svet oko nas koji se brzo menja, da bolje razumemo kako tehnologija funkcioniše i razvijemo veštine i sposobnosti koje nam pomažu da istražujemo nove ideje i da inoviramo.

Učenici III razreda su se na času Od igračke do računara upoznali sa programiranjem na vrlo interesantan način, pomažući ljutoj ptici da dodje do zlog praseta. Reašavajući putanju koju prelazi ptica, oni su programirali i algoritamski razmišljali, a pri tom se zabavljali. Zjedno sa njima su programirali i učenici VII i VIII razreda, predstavnici Učeničkog parlamenta pomažući i družeći se sa mlađim drugarima.

Sa učenicima III i IV razreda je održan ugledni čas. Na ovom času, učenici su rešavali igrice „Kako da napravim algoritam?“ , koristili su platformu za vizuelno (blok) programiranje i predstavljali su rešenje problema (algoritam) pomoću Mapa uma.

Učenici V i VI razreda su se zabavljali koristeći vizuelno programiranje prilagođeno njihovom uzrastu.

Učenici VII i VIII razreda su Evropsku nedelju kodiranja proveli uz Microbit uređaje.

Ukoliko želite da pročitate više o EU nedelji kodiranja kliknite ovde.

Danas
Juče
Ova nedelja
Prošla nedelja
Ovaj mesec
Prošli mesec
Ukupno

Prijava

Copyright © 2017 OŠ "Slavko Rodić" | Omladinska 4, 23312  Banatsko Veliko Selo | Tel/fаks: 0230/451-408 |
 | e-mail: osslavkorodicbvs@gmail.com | Svа prаvа zаdržаnа.

"Budite sa onima koji pevaju, pričaju, uče, uživaju u životu i nose radost u očima.

Jer radost je zarazna i uvek uspeva da pronađe rešenje tamo gde logika nalazi samo objašnjenje za greške."

Paulo Coelho

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com